top of page

מאגרי מידע

אגיפטולוגיה

 

איגרון

מאגר אדריכלות מצרית עתיקה הכולל שרטוטים אדריכליים בדוקים וסטנדרטיים של מבחר מבנים מצריים עתיקים.

​​

מכתבי עמארנה

המהדורה המקוונת של מכתבי עמארנה שמה לה למטרה להפוך תעתיקים, תרגומים ומילון מונחים של המכתבים והטקסטים המנהליים לזמינים הן לחוקרים והן לציבור הרחב. בשלב זה, הפרויקט כולל 218 טקסטים. מספר זה מייצג את ההתכתבות אל ומלכי הלקוחות של מצרים בלבנט, למעט המכתבים שנשלחו מפניקיה. בעדכון הבא שלנו, נוסיף את המכתבים מפניקיה. בעדכון הסופי שלנו, נוסיף את ההתכתבויות אל וממנה "המעצמות הגדולות" וכן את הטקסטים האדמיניסטרטיביים הקשורים להתכתבות זו.

נמלים עתיקים בים התיכון

בהתבסס על הנמלים העתיקים והערים הפעילות ואזרחי הים התיכון, ייתכן שיתחיל המיפוי, הרישום והבלטה של הזהות התרבותית המקומית. במקביל, ניתן לשפר את שימור הים ושמירה על השלום. הים, המחלק ומאחד, הוא הנושא והבסיס לשינויי האקלים. מכיוון שהנמלים והערים העתיקות של הים התיכון הם הגורמים הבסיסיים לפעילויות שמבצעים האזרחים הפעילים, האחרונים, אם הם קשורים ומשתפים פעולה, עשויים להתחיל את החזרה והתקומה כעת.

Bibliographia Aegyptiaca

אינדקס מקוון לפרסומים על היבטים שונים של תולדות הקבלה של מצרים העתיקה וכן למקורות ראשוניים. מסד הנתונים מציע אפשרויות מחקר נרחבות של הביבליוגרפיה הסלקטיבית המשופרת שלו.

אפיגרפיה דיגיטלית

DigitalEPIGRAPHY הוא מרכז חינוכי לאגיפטולוגים, אמנים, מאיירים, מעצבים וכל מי שמעוניין לדעת יותר על טכניקות תיעוד דיגיטליות המיושמות על אנדרטאות מצריות עתיקות.

המטרה שלנו היא לספק פתרונות תיעוד דיגיטלי לעמיתינו העובדים בשטח או בבית ולהציג מידע עדכני על השיטות, הטרנדים והכלים העדכניים ביותר המשמשים באפיגרפיה דיגיטלית.

ספרים ומאמרים באגיפטולוגיה ב-PDF מקוון

רשימה הולכת וגדלה של ספרים ומאמרים הקשורים לאגיפטולוגיה הזמינים באינטרנט.

 

פרויקט קרנק

עבודה זו מבוססת על מלאי מקיף של מסמכים וכתובות מקרנק שנאספו בשטח.

מקטר

הפרויקט מבקש לחקור את העיטור הפיגורטיבי המצויר של ארונות הקבורה בצורת קופסת הממלכה התיכונה מנקודת מבט היסטורית אמנותית. בית הקברות בבני חסן - נקרופוליס חשוב במצרים התיכונה עם קבוצת ארונות הקבורה הגדולה ביותר שמקורה בחפירות ארכיאולוגיות ומשתרע על טווח זמן מהשושלת ה-11 ועד לתקופת שלטונו של סנבוסרט השלישי או מעט מאוחר יותר - נבחר עבור המקרה הנוכחי .

מודירה

פרויקט משותף של המכון לאגיפטולוגיה ב-LMU מינכן והמוזיאון הממלכתי לאמנות מצרית במינכן (SMÄK), במסגרתו דיגיטציה והנגשה של החזקות התמונות הנרחבות של שני המוסדות על מצרים העתיקה.

​​

ארכיון מונרו

אתר זה מוקדש לארכיון החפירות של חלק מהחלק העתיק ביותר של בית הקברות הנרחב של בירת מצרים ממפיס, המכונה סאקרה, הסמוכה לקהיר.  

אנשים ושמות של הממלכה התיכונה

מסד הנתונים המקוון "Persons and Names of the Middle Kingdom" (PNM) פותח כחלק מהפרויקטים "Umformung und Variabilität im Korpus altägyptischer Personennamen 2055–1550 v. Chr." ו"Altägyptische Titel in amtlichen und familiären Kontexten, 2055-1352 v. Chr.", במימון קרן Fritz Thyssen. המאגר מכיל שמות אישיים של הממלכה התיכונה המצרית, אנשים, מקורות כתובים, כותרות ותיקים של אנשים שהעידו במקורות שונים. גרסה 3, הזמינה כעת באינטרנט, מכסה את המקורות מתקופת שלטונו של Mentuhotep II ועד שלטונו של Kamose (סוף השושלת ה-11-17). בסיס הנתונים הוא עבודה בתהליך. לצד מקורות נוספים, גרסאות עתידיות יכללו גם תרגומים טובים יותר וסיווג שמות וכן תרגומים של כותרות.

מסד נתונים טרום-דינאסטי של צבעים

מתוך Archaeo-Research, קטלוג פלטות פרדינאסטיות מצריות מאוספים ברחבי העולם.

​​

פרויקט מיפוי ת'באן

פרויקט ACRE שעובד בתבאי ובמיוחד בעמק המלכים במשך כמעט שלושה עשורים. הפרויקט והמיקוד שלו השתנו רבות במהלך תקופה זו וגם כעת פרויקט מיפוי ת'באן ממשיך להתפתח ולהתרחב. גש לקישורים למטה כדי ללמוד בפירוט רב יותר על ההיסטוריה של פרויקט מיפוי תבאן מתחילתו בשנת 1978 ולגלות כיצד אנו מבצעים היבטים שונים של עבודתנו.

Thesaurus Linguae Aegyptiae

פלטפורמת פרסום של הפרויקט מבנה וטרנספורמציה באוצר המילים של השפה המצרית. כניסה חינם!

 
bottom of page